30.04.12 България спечели сребърен и бронзов медал от Световна купа за жени и Световно първенство за девойки по естетическа гимнастика. (пълна статия)
30.04.12 В Добрич се проведе безплатен концерт по повод Международния ден на джаза. (пълна статия)
30.04.12 Във Враца беше открит Международния фолклорен фестивал „Врачанска пролет”. (пълна статия)

1.05.12 Турнир по мини футбол за децата лишени от родителски грижи се проведе в Стара Загора. (пълна статия)
1.05.12 “Диплом за най-добър цялостен куклен спектакъл – експресивност и креативност” получиха актьорите от силистренския куклен театър от международния фестивал на куклените театри „Под шапката на Гугуц” в Кишинев, Молдова. (пълна статия)

2.05.12 Дарение от 10 000 книги бе предоставено на читалищата в Силистренско за обновяване на библиотечния фонд. (пълна статия)
2.05.12 В Стара Загора стартира Седмицата на българското военно документално кино. (пълна статия)

3.05.12 В Хасково бяха наградени частниците в конкурса за детска рисунка „Не на цигарите”. (пълна статия)
3.05.12 Елена Костадинова, Натали Сосерова и Бетина Темелкова спечелиха бронзови медали от Европейското първенство по джудо за кадети, което се проведе в Плоещ, Румъния. (пълна статия)

4.05.12 Семеен празник „Играй с мен” се проведе в училище “Петко Рачов Славейков” в Стара Загора. (пълна статия)
4.05.12 Мила Николова спечели сребърен медал от Международния конкурс за пианисти – непрофесионалисти “Вива пиано”. (пълна статия)