27.08.09 Състезатели от карате клуб “Торнадо”, Хасково спечелиха пет златни, сребърен и четири бронзови медала на турнир в Тойоока, Япония. (пълна статия)
27.08.09 Ива Пенчева и Емил Стефанов са победители в шахматния турнир “Морско конче” във възрастова група до 10г. (пълна статия)

28.08.09 Хор “Добруджански звуци” ще участва на Охридския хоров фестивал, на който се очакват изпълнители от 40 държави. (пълна статия)
28.08.09 Велин Велинов от Пазарджик измина с велосипед пътя до Пловдив в подкрепа на посланието “Шофирай внимателно – спаси живот”. (пълна статия)

29.08.09 В Силистра финишираха участниците в международната туристическа регата ТИД, като сред тях има гребци от Германия, Австрия, Холандия, Финландия, Швейцария, Сърбия и България. (пълна статия)
29.08.09 В пленера “Да рисуваме заедно”, организиран в Ловеч, се включиа над 50 деца и техните родители, като рисунките им ще бъдат изложени на 17.09 на площад “Тодор Кирков”. (пълна статия)
29.08.09 След успешно представяне на международния фолклорен фестивал в Хаселт, Белгия, танцьорите от национално училище по изкуствата “Панайор Пипков”, Плевен са получили и покана за турне в Италия. (пълна статия)

30.08.09 В курорта Св. Константин и елена стартира световно първенство по тенис за журналисти, в което ще се включат над 200 участника. (пълна статия)
30.08.09 Бургаския клуб по художествена гимнастика “Олимпия” получи покана за участие на международния турнир “Ритъм къп” в Белград, който е с ранг на мини световно клубно първенство. (пълна статия)