16.05.11 С представяне на детския фантастичен роман „Готвача и магьосника” на 8-годишният Тома Ивайлов беше открита Библиотечната седмица в Димитровград. (пълна статия)
16.05.11 Над 3600 доброволци събраха 12 тона отпадъци в инициативата Национален ден на природните паркове на Международната природозащитна организация WWF . (пълна статия)

17.05.11 Бяха обновени стартовите площадки за парапланеризъм на Шуменското плато с цел да отговорят на изискванията за провеждането на кръг от световния шампионат. (пълна статия)
17.05.11 Награда „Златна четка” за колекция получи арт школа „Колорит” от международния конкурс за рисунка „Битоля 2011″ в Македония. (пълна статия)
17.05.11 В Троян бяха открити майските празници на духовността. (пълна статия)
17.05.11 Отборът на СОУ “Крум Попов”, Левски спечели първо място на Държавните финали по хандбал V-VII клас от Ученически игри 2011г. (пълна статия)

18.05.11 По време на празник под надслов „И от мен зависи” в Благоевград бяха наградени победителите в конкурса за лого „Земята – нашият чист дом” . (пълна статия)
18.05.11 РИМ-Бургас предлага на учениците безплатна лятна програма за екологично обучение, наречена “Приключения в музея”. (пълна статия)
18.05.11 90 декара неземеделски площи в край селата Крамолин и Сенник, Община Севлиево бяха залесени. (пълна статия)
18.05.11 Симеон Иванов спечели първа награда за главна мъжка роля и специална награда за най-ярко сценично присъствие за ролята си на Бай Ганьо на Международния театрален фестивал на любителските комедийни театри в Тополовград. (пълна статия)
18.05.11 Цирк “Колизеум”-Русе дава безплатен достъп до представленията си за всички деца от детските градини, домовете за деца, лишени от родителски грижи и домовете за възрастни хора. (пълна статия)

19.05.11 Добромира Данаилова спечели бронзов медал на Младежката Европейска купа по стрелба с лък в Армения. (пълна статия)
19.05.11 Ученици от Търговската гимназия „Г. С. Раковски” спечелиха 1-ва и 2-ра награда на европейското състезание „Банките в действие”, където се състезаваха с 2034 участници от 12 европейски страни. (пълна статия)
19.05.11 Благотворителна акция “Жълти стотинки – деца помагат на деца” стартира в Пловдив. (пълна статия)

20.05.11 Две нови спортни площадки бяха открити пред спортен комплекс „Плиска” в Шумен. (пълна статия)
20.05.11 В Банско беше открита нова детска площадка. (пълна статия)
20.05.11 Бяха наградени победителите в Националната кампания „Аз обичам спорта”. (пълна статия)
20.05.11 Бяха наградени победителите в конкурс за ученическо творчество с природозащитна тематика „Гората е живот”. (пълна статия)

21.05.11 В Габрово бяха наградени победителите в Международното биенале на хумора и сатирата в изкуствата. (пълна статия)
21.05.11 В Банско беше открит фолклорният фестивал „Между три планини”. (пълна статия)